Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Миколаївська загальноосвітня школа IIII ступенів

Волноваської районної ради

Донецької області

Миколаївська середня школа заснована в 1954 році, її перший директор – Марченко   Марія Олексіївна.   Коллектив школи нараховував 16 педагогів і 455 учнів. Шкільна будівля була двоповерхова; їдальні, спортивного та актового залу не було; учні навчались в 2 зміни.

На базі школи діяли вокально-інструментльний ансамбль, ансамбль народних струнних інструментів, духовий оркестр, учнівський та вчительський хори. На високому рівні в школі проводилась робота по воєнно-патріотичному вихованню учнів. Діючий з 1972 по 1983 роки загін юних друзів прикордонників за свою роботу був відзначений грамотами та призами ЦК ЛКСМ України, ЦК ВЛКСМ, управління прикордонними військами СРСР. В 1974 році в школі відкривае музей бойової слави, а в 1975 році було знято документальний фільм про життя школи, загону і юних друзів прикордонників запросили до Донецької телестудії на передачу, присвячену 30-річчю Перемоги. В 1978 році загін було нагороджено медаллю 2-ої гвардійської армії, яку вручив командуючий південним прикордонним округом генерал Макаров.

За свою 52-літню історію школа випустила не одне покоління випускників, серед них:

• Іван Михайлович Дзюба, відомий письменник, критик, журналіст, міністр культури в першому кабінеті міністрів незалежної України;
  • Геннадій Павлович Чебанов, співак, композитор, заслужений артист Росії, завідуючий відділом культури Курської губернії;
  • Віктор Іванович Татьков, юрист, Голова обласного арбітражного суду;
  • Євгеній Дмитрович Древаль, військовий, провідний інженер Київського конструкторського біро по розробці артилерійського озброєння.

В 1987 році до головної будівлі школи зведено добудову.

Школа сьогодні – це будівля, розрахована на начання 340 учнів, загальною площою  2576 квадратних метрів, в якій є 16 класних кімнат, спортивний зал, актовий зал, комбінована майстерня, комп’ютерний клас з сімома комп’ютерами, бібліотека, їдальня на 120 посадкових місць.

Територія, на якій розташована школа, складає 4,5 гектари. Педагогічний колектив нараховує 20 вчителів, 19 з яких мають вищу фахову освіту. З них :

• вчителів вищої кваліфікаційної категорії – 3;
  • вчителів І кваліфікаційної категорії – 13;
  • вчителів ІІ кваліфікаційної категорії – 3;
  • спеціаліст – 1.

Директор школи – вчитель вищої категорії Массалов С.Є.